Místostarosta Jiří Pernický předal ceny v soutěži Fasáda roku

Datum: 10.04.2014


V soutěži Fasáda roku 2013 byl jako nejlepší vyhodnocen bytový dům U Vodojemu 1230, a to za architektonické ztvárnění a kvalitu realizace. Zvláštní cenu obdržely dva rodinné domy. První se nachází na ulici Třanovského 1314. Dalším oceněným je rodinný dům na ulici Tyršova 305/2. Vítězná díla obdržela finanční odměnu. Ocenění vlastníkům objektů předával místostarosta města Jiří Pernický.

V historické místnosti valašskomeziříčské radnice proběhlo ve středu 9. dubna 2014 odpoledne slavnostní vyhlášení vítězů Fasáda roku 2013. V pořadí již třetí ročník zorganizovala radnice města. Soutěž byla vyhlášena ve dvou kategoriích, a to rodinný dům a bytový dům. Porota hodnotila estetický vzhled domů, jejich architektonický přínos pro okolí a pohodu bydlení.

„Chtěl bych všem oceněným poblahopřát a poděkovat za snahu zlepšit tvář našeho města. Vznikly velice nápadité a zajímavé fasády. Jedná se již o tradiční akci. Těší nás, že se sdružení vlastníků i fyzické osoby do soutěže hlásí, že je o tuto architektonickou soutěž zájem. Je to motivace pro ostatní, případně jakýsi námět, jak mohou své domy upravovat," říká místostarosta města Jiří Pernický.

„Myslím si, že je to dobrá akce města a domnívám se, že by se mělo v této soutěži i nadále pokračovat. Jedná se o zlepšení vzhledu a prostředí Valašského Meziříčí. Naše družstvo se určitě příští rok opět do soutěže Fasáda roku přihlásí," slibuje ředitel Stavebního bytového družstva Valašské Meziříčí Zdeněk Petřkovský.

Soutěžní práce hodnotil Výbor pro územní rozvoj zastupitelstva města a následně posvětila městská rada na svém únorovém zasedání. Pořadí vyhodnocení soutěže schválili 13. března 2014 i valašskomeziříčští zastupitelé.

Bytový dům

1. místo U Vodojemu 1230
2. místo Písečná 1157
3. místo Masarykova 712-713

Rodinný dům

1. - 3. místo nebylo uděleno

Zvláštní cena:

Třanovského 1314
Tyršova 305/2

 

Více na: valasskemezirici.cz